معرفی کتاب بارون درخت‌نشین

توسط : مدیریت | ۹ اسفند ۱۳۹۴ | 74 بازدید |

بارون روندو قهرمان قصه از سنت‌های کهنه و قیدهای بی چون و چرای اجتماعی می‌گریزد و شیوه‌ای از زیستن را برای خود بر می‌گزیند که کوچک‌ترین همانندی با دیگر مردم ندارد. زمین سفت و آشنای زیر پا را رها می‌کند و به زندگی در راه پیچاپیچ و لرزان بالای درختان می‌رود. یعنی می‌توان گفت که دنیای دیگری را جایگاه خود می‌کند. اما نه این‌که در برج عاج بنشیند. فاصله گرفتنش از زمین برای دوری جستن از مردم نیست. برعکس؛ پنداری درجستجوی میدان دید گسترده‌تری به میان شاخ و برگ درختان می‌رود تا همه چیز را بهتر و بیشتر ببیند، تا بهتر بتواند به آنچه برایش شورش کرده است، عمل کند.

ایتالو کالوینو از سرشناس‌ترین چهره‌های ادبیات معاصر ایتالیاست و به خاطر شیوه‌ی خاص خودش، جایگاه ویژه‌ای در میان رمان نویسان اروپایی دارد. شیوه‌ای  که تخیل نیرومند، طنز ظریف و توجه نزدیک به واقعیت و تاریخ را در هم می‌آمیزد. در آثار او که آکنده از تمثیل و استعاره است، نگرش موشکافانه به واقعیت و طنز و افسانه‌پردازی و تخیل شاعرانه همه به یک اندازه جا دارند. بارون درخت نشین، معروفترین اثر و بهترین نمونه کار اوست.

شادروان مهدی سحابی، به شیوایی تمام این اثر ارزشمند و خواندنی را ترجمه کرده است و انتشارات نگاه آن را منتشر نموده است.

Loading Facebook Comments ...

Ruvell
۱۸ تیر ۱۳۹۵

sa to wypociny az smierdza.Ale zauwaz,im bardziej skomplikowana i trudna jest sytuacja swiata tym wiecej miernot zabiera glos -zaczawszy od” pseudo-politykow” pseudo-duchownych i pseudo -dziennikarzy tacy jak ci dwaj.I takie miernoty ksztaltuja swiadomosc spoleczna swiata.trudno sie dziwic ze narastaja tendencje fat,jssowskieznacyonalistyczne a nawet wydawaloby sie wyksztalceni ludzie jak biskup strasza ” Antychrystem” kiedy nawet ten ” Chryst” byl tylko dobrym czlowiekiemi nikogo niczym nie straszyl a raczej pomagal .pocieszal


نام شما :
پست الکترونیک شما :
متن پیام شما :

  • سبد خرید شما خالی است.